Plywood

Syply Plywood Fiyatları

Genel olarak Plywood malzemeleri çam, kayın, huş ve bazı tropikal ağaçların ince tabakalar halinde kesilerek yüksek basınç altında preslenip tutkallanmasıyla üretilmektedir. Son aşama olarak ön ve arka yüzeylerine dayanıklı film çekilmektedir. Asıl olarak üretimin ilk aşamasında ağaç tomrukları büyük bıçaklar yardımıyla ince papeller haline getirilir bu papeller birbirine paralel olacak şekilde kesilir ve belli katmanlar halinde pres makinesine atılır. Dünya çapında plywood üreten ülkeler vardır. En büyük plywood üreticileri en çok orman alanına sahip ülelerdir. Rusya, Vietnam ve Brezilya gibi ülkeler dünya çapında plywood üreticisi olarak öne çıkmaktadır. Plywood üretiminde en önemli etken ham madde olan ağaç olduğu için bu ülkeler büyük bir Pazar payına sahiptir. Yaygın olarak piyasada film kaplı beton kontraplak olarak bilinen Plywoodlar nem ve suya dayanıklıdır. Bu özellikleri nedeniyle inşaat kalıbından zemin döşemesine kadar bir çok alanda kullanılmaktadır.

Syply Plywood yapımında kullanılan tutkal marin (WBP) tutkal cinsidir ve son derece kaliteli bir üründür. Kullanılan yapışkan cinsi kaliteli olduğu için dayanımı oldukça üst seviyelerdedir. Syply Plywood’un dış yüzeyleri bir orman ülkesi olan Finlandiya’dan gelen fenolik reçine emdirilmiş kraft kağıdı ile özenle kaplanmıştır. Syply Plywood, çok ince yapılarda katmanların birleştirilmesiyle oluştuğu için yüksek bir mukavemet göstermektidir. Bu özelliği onu çok daha dayanıklı bir hale getirmiştir. Syply Plywood üretilirken dış katmanlar çoğunlukla panelin uzun ölçüsüne paralel olacak şekilde birleştirilmektedir. Art arda gelen katmanlar birbirine dik olacak şekilde tutkallanır. Böylece dayanıklılığı aratarak şok etkilerine karşı koyan bir yapıya sahip olur. Dayanıklılığı özellikle inşaat sektörünün büyük ilgisini çekmektedir. Defalarca kullanılabilme özelliği sayesinde çok daha uzun ömürlü olup ekonomik yönden de maliyetleri düşürmektedir. Kalıp olarak tercih edildiğinde hem fiyat performansı hem de zaman performansı çok üstün seviyelerdedir.

Orijini Rusya
Kullanılan ağaç cinsi Brich- (huş)
En ve boy oranları 1250 *2500 mm Kalınlığı 18 - 21 mm
Toplam katman sayısı 13 - 15 Katman
Kullanılan tutkal cinsi Suya dayanıklı (WBP)
Yüzey filminin yoğunluğu Kahverengi
Fenolik Film, 120 gr/m²
Tahmini kullanım ömrü 40 kalıp
Bir paletteki sayısı 18mm: 27
Plaka; 21mm: 23 Plaka

Betula olarak bilinen huş ağacı genellikle kuzey ve ılıman bölgelerinde hayat bulur. İnce beyaz bir kabuğa sahiptir. Kafkasya, Avrupa, , Kuzey Irak, Doğu Anadolu, İran ve Sibirya huş ağacının doğal olarak yetişip kök saldığı bölgelerdir. Ülkemizde Kuzeydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu, Kuzeydoğu Anadolu’da yaygın olarak bulunmaktadır. Huş ağacının yaprakları ve kabukları bile faydalıdır. Huş ağacı genellikle 20-30 metre boylarına gelebilmektedir. İnce kabuğu kar beyazı bir görünüme sahiptir.

Syply Plywood siz değerli müşterilerimiz için özenle üretilip sizlerin hizmetinize sunulmaktadır. Bir ürünün ekonomik olarak değeri onun ne kadar kullanılabilir ve verimli olmasına bağlı olduğu için Syply Plywood kalitesiyle sizi yarı yolda bırakmaz. Defalarca kullanılabilmesi nedeniyle ekonomik açıdan sizi üzmez. Piyasadaki emsallerine göre Syply Plywood oldukça ekonomik ve kalitelidir.

Zemin kaplama ve döşemede, inşaat kalıbı, iskelelerde, raf ve kapı üretiminde, masa ve sandalye üretiminde, ofis mobilyasında, taşımacılık ve ulaştırmada, TIR dorselerinin yapımında, konteyner zemininde, tren vagon yapımında, otobüs döşemelerinde, hayvan taşınan araçlarda, gemi yapımında, paketlemede kimyasal maddelerin nakli için taşımacılıkta kullanılır. Hijyenik bir yapıya sahip olması nedeniyle ilaç ve kimyasal maddelerin taşınmasında tercih edilir.

Pratik bir kullanıma ve hijyenik bir yapıya sahip olduğu için: oyuncak yapımında, oyun salonlarında dekor için, müzik aletleri üretiminde, müzik kolonları üretiminde, bazı trafik işaretlerinde, Trafik işaretleri, reklam panoları ve kent mobilyalarında, bahçe kulübesi yapımında, paten platformu ve basket bol sahalarının yapımında, dağcılık sporu için tırmanma platformu yapımında, konserve gösteri sahne inşaatlarında, mutfaklarda tezgah üretiminde, tekstil alanında kesim tezgahı ve tekstil makinesi üretiminde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Syply plywood markasını Edin Mert mobilya olarak siz değerli müşterilerimiz için uygun fiyata satışa sunuyoruz. Bütün siparişleriniz özenli bir şekilde kargolanıp siz değerli müşterilerimize özenli bir şekilde ulaştırılmaktadır.

iletişim formu

HIZLI TEKLİF AL