Plywood

Menta Plywood Fiyatları

Yapı ve inşaat sektöründe kullanılan Menta Plywood kontrplak yerli çam tomruklarının soyularak makinelerde incecik kesilen papellerin (yapraklar) çok yüksek derecelerde basınç ve ısı altında tutkallanıp preslenerek iki taraflı olarak fenolik film kaplanarak yapılan bir üründür. Menta Plywood kontrplakların standart ebatları 1220mm x 2440mm, 1250mm x 2500mm, boyutları kullanım alanına göre değişim gösterir. Yaygın olarak bilinen standart ölçüler; 18mm, 21mmdir. İnşaatlar için beton kalıp çakımında kullanılan Menta Plywood, filmli kontrplak ve film kaplı beton kalıp kontrplak olarak da adlandırılır. Menta Plywood, üretimi için kullanılan tutkalın cinsi genel olarak WBP (marin) olarak adlandırılır. WBP tutkal suya ve neme karşı yüksek direnç göstermektedir. Menta Plywood’un ön ve arka yüzeyleri çoğunlukla Finlandiyada üretilen fenolik bir reçine ile kraft kağıdı ile kaplanır. Menta Plywood hafif olmasına karşın son derece mukavemeti yüksek olan bir kontrplak türüdür. Menta Plywood ardı ardına gelen katmanlar birbirine 90 derece dik olacak şekilde yerleştirilip yapıştırılması neticesinde bir araya getirilir. Bu teknik ile dayanıklılık ve verimlilik yüksek bir orana ulaşır. Genel olarak inşaat ve dekorasyon amaçlı kullanılmış olan kontrplaklar suya ve neme dayanıklı olduğundan dolayı tercih edilir. İnşaatlarda maliyeti düşürür ve iş kayıplarının da önüne geçen bir artısı da yer almaktadır.

Kelime kökeni olarak bakıldığı zaman Plywood İngilizce bir kelimedir, Türkiye’deki anlamı hemen hemen herkesin hayatında en az bir kez duymuş olduğu ‘kontrplak' sözcüğü ile bilinmektedir. Menta Plywood ise insanlarımız için kaliteli bir şekilde kontrplak üreten hem yurtiçi hem de yurtdışına plywood üretip satan yerli bir firmadır. Menta Plywood öncelikli olarak inşaat sektörü amacıyla gelitirilmiş bir üründür ancak diğer alanlarda da yaygın ve ekin bir şekilde artarak kullanılmaktadır.

Edin Mert Kerestecilik olarak Menta Plywood’u uygun fiyata satmaktayız. Siz değerli müşterilerimiz için istenilen sayıda Menta Plywood temin edip sizlere ulaştırmaktayız. Fiyat konusunda ayrıntılı bilgi için satış temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Menta Plywood yapımında kullanılan ağaç cinsine göre; çam, huş (birch), tropikal ağaçlar ve kayın olarak bilinir. Plywood orijinine göre genelde; Vietnam, Brezilya, Rus ve Hindistan Plywood’u olarak sınıflara ayrılmıştır. Tüm Plywood’ların ana malzemesi ağaç olduğu için huş, çam, kavak gibi orman bakımından zengin olan ülkeler bu alanda oldukça büyük bir artıya sahip konumdadır. Ülkemizde de plywood imalatı yapılmaktadır. Fakat Rusya gibi ülkelerle karşılaştırıldığında bu oran oldukça düşük kalıyor.

Menta Plywood’un ölçüleri kullanılacak alanlara göre değişiklik gösterir kalınlığı genellikle 18-21 mm iken; katman sayısı da 13-15 olarak değişim gösterir. Kalite Sınıf malzeme
Kökeni Türkiye
Kalınlığı 18-21
Boy-En 12-15-18-21 mm
Toplam katman sayısı 13-15
Tutkal: Water Boiled Proof (WBP) Suya yüksek direnç gösterir
Yüzey filmi ve yoğunluğu 120 gr/m²,
Koyu Kahverengi Fenolik Film Kaplı
Ürün Yoğunluğu Yoğunluk: Çam (Yerli) : ~640 kg/m3
Ortalama Kullanım Ömrü 40 - 50 Kalıp arasında değişim gösterir
Kullanılan ağaç cinsi Çam

İskele platformları, İnşaat kalıpları, iç bölme, çatı kaplama, zemin endüstrisi, mobilya, raf üretimi, reklam ve film sektörü, TIR dorseleri, oyuncak yapımı, müzik aletleri yapımı, tırmanma platformları, mutfak tezgahlarında, bahçe kulübesi inşaatı, Büyük ve küçükbaş hayvan taşımak için kullanılan dorselerde yaygın olarak tercih edilir. Hijyenik bir yapıya sahip olduğu için oyuncaklarda ve eşyası yapımında da oldukça popülerdir ve birçok firma tarafından tercih edilip yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Nem ve suya karşı dayanıklıdır. Ölçüleri ve kalınlıkları değişmez. Uygulaması kolaydır. Oldukça hafiftir. Filmli olduğu için pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Dış ve iç mekanlara uygulanabilmektedir. Hafif olduğu için kolay taşınıp nakledilir. Kalıp sektöründe eski yöntemlere göre çok daha kullanışlıdır. Beton kalıplamada işçilik ve maliyeti düşürür. Matkapla delinmeye müsaittir. Yüksek bir mukavemete sahiptir.

Menta Plywood kontrplakları uzun süre kullanabilmek için temizliğine özen gösterin. Gereksiz çivi ve matkap delikleri açmayın. Söküp yaparken ve takarken özen gösterin.

iletişim formu

HIZLI TEKLİF AL