Plywood

Kayın Kontrplak Fiyatları

Ülkemizin Marmara, Karadeniz ve Ege bölgelerinde görülür. Yaklaşık 700 yıl ömürleri olan kayın ağaçları boy olarak da ömürleri boyunca 40 metreyi bulabilirler. Dünyada sık görülme özelliğine sahip olan kayın ağacı, sonbahar aylarında yapraklarını döken bir ağaçtır. Sık dizildikleri takdirde elverişli bir şekilde yetişebilme kabiliyetine sahip olmaları ideal bir orman ağacı olmalarına neden olmaktadır. Yapraklarının ve dallarının kullanımı söz konusu olduğunda sağlık için oldukça faydalı olan kayın ağacı, aynı zamanda doğaya saldığı oksijen miktarı ile de pek çok insanın sağlıklı nefes alabilmelerine olanak sağlamaktadır.Kayın ağacı birçok alanda kullanılabilir kaplama kontrplak ve masif panel üretiminde sıkça kullanılmaktadır.Kayın ağacı bilimsel adıyla fagus, ülkemizde doğal olarak yetişen bir ağaç türüdür. Ancak Avrupa ülkelerinin fazlasıyla ilgi gösterdiği bir ağaç olması farklı çeşitlerinin de yetiştirilmesine neden olmuştur.

En : 1220 mm - 1250 mm Boy : 2440 mm - 2500 mm Kalınlık : 10 mm - 30 mm

Kayın ağacı birçok alanda kullanılabilir kaplama kontrplak ve masif panel üretiminde sıkça kullanılmaktadır.

Ancak Avrupa ülkelerinin fazlasıyla ilgi gösterdiği bir ağaç olması farklı çeşitlerinin de yetiştirilmesine neden olmuştur.

Yüzey Kalitesi : B / C - C / C Ürün Yoğunluğu : Kayın 700 - 750 kg Tutkal Cinsi : Üre Formaldehit - Melamin Formaldehit - Fenol formaldehit

iletişim formu

HIZLI TEKLİF AL