Sıfır ve İkinci El İnşaat Kalıp Malzemeleri

Türkiye’de ve dünyada inşaat sektörünün olmazsa olmazlarından biri kalıp sistemidir. Bir binanın yapımında kalıp işçiliği ne kadar düzgün ve özenli olursa yapının taşıyıcılığı ve dayanımı yüksek seviyelere ulaşmaktadır. Tam da bu nedenden ötürü kalıplar teknik bilgisi olan kişilerce projelendirilip teknik bir ekiple profesyonelce fiiliyata dökülmelidir.

İnşaat için kullanılan kalıplar kullanım alanlarına ve faaliyetlerine göre çeşitli özelliklerde ve farklılık gösteren son derece geniş ve güvenli sistemler olarak kendini kanıtlamıştır.

Bütün inşaalarda kullanılan kalıp sistemlerinin en önemli vazifelerinden birisi de betonarme elemanlara gerekli boyut ve şekli sağlamasıdır. Özenle hazırlanan kalıplar taze beton ağırlıklarını, taze beton basınçlarını ve beton dökümü sırasında ortaya çıkan ilave ağırlığı çekebilektedir.

Sağlam ve güvenli beton kalıp

Tüm bunlara ek olarak beton dökümü sırasında ortaya çıkabilecek darbe ve titreşim etkilerine dayanabilecek mukavemete sahip bir özellikte olmalıdır. Edin Mert Kerestecilik olarak sizlere sunduğumuz kalıp sistemleriyle son derece güvenli bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

İnşaat kalıp sistemleri elemanları belirli bir standartta fabrikasyon olarak üretilme işlemi gerçekleştirilip şantiyede bir iş programına göre uzman kişiler tarafından monte edilir. Tüm inşaat beton teknolojilerindeki gelişmeler sonucu yapı elemanları daha narin ve detaylı bir özelliğe sahiptir.

Bu tür durumlarda da işlenmiş birim betonda kalıp maliyetlerinin payı artış göstermektedir. Fakat endişelenmenize gerek yok, sunmuş olduğumuz kalite standartları ve üst düzey fiyat avantajlarıyla sizlere hizmet ediyoruz. İnşaat beton kalıp sistemleri fiyatları hakkında daha da detaylı bir şekilde bilgi almak için satış temsilcilerimizden gerekli bilgiyi elde edebilirsiniz.

Sıfır ve ikinci el kalıp sistemleri nasıl oluşur?

Eskiye nazaran günümüzde teknolojinin ilerlediği ve üretimin arttığı bu yıllarda, geleneksel olan kalıplama yerine yeni ve teknolojik kalıplama sistemleri kullanılmaktadır.

Üretilmiş olan teknolojik kalıp sistemleri barajlar, köprüler, tüneller, yüksek istinat duvarları, silolar ve çok katlı binaların inşaasında kullanılır. Edin Mert Kerestecilik tarafından satılan kalıp sistemlerimiz, inşaat sürelerinde büyük bir zaman tasarrufu elde etmenize imkan verir.

Kalıplar; Tırmanır Kalıp, Ahşap Kirişli Dairesel Kalıp, Tek Taraflı Kalıp,Çelik Perde Kolon Kalıpları, Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıp sistemleri olarak sıralanır.

Toptan fiyatına Sıfır ve ikinci el beton kalıplar

İleri teknoloji kullanılan kalıplar istenilen ölçülere göre hazırlanması ve ayarlanması gayet kolaydır, onlarca kere kullanabileceğiniz mükemmel sonuçlar alacağınız bir teknolojik bir üründür. Kolay bir şekilde arzu edilen ölçülere göre ayarlanabilen bu kolon kalıplarıyla malzeme israfının önüne geçilirken, hem zaman tasarrufu hem de para tasarrufu sağlayarak cebinizi rahatlatmaya olanak verir.

Üstün bir teknoloji içerisinde hazırlanan kalıp sistemleri ile Edin Mert Kerestecilik olarak sizlerin yanında bulunuyoruz. Stoktan ve toptan fiyatına beton kalıp sistemlerini siz değerli müşterilerimiz için depolarımızda bulunduruyoruz ve isteğinize göre sizlere ulaştırıyoruz.

Sıfır ve ikinci el Plywood inşaat kalıpları

Tüm dünyadaki inşaat sektörünün vazgeçilmez elamanlarından biri olan biri olan Plywood kontrplak kavak, huş, tropik ve çam ağaçların tomruklarının soyularak makinelerde incecik kesilen papellerin (yapraklar) çok yüksek derecelerde basınç ve ısı altında kaliteli bir şekilde tutkallanıp preslenerek iki taraflı olarak fenolik film kaplanarak üretilir. Üretilen Plywood ölçüleri üretim aşamasına göre değişiklik gösterir.  Genel olarak bilinen standart ölçüler; ‘18mm, 21mm’dir. İnşaatlar için beton kalıp çakımında kullanılan Plywood, filmli kontrplak ve film kaplı beton kalıp kontrplak olarak da adlandırılır. Plywood, üretimi için kullanılan tutkalın cinsi genel olarak WBP (marin) olarak bilinir bu tutkal suya ve neme karşı yüksek mukavemetlidir. Plywood’un ön ve arka yüzeyleri genellikle Finlandiyada üretilen fenolik bir reçine ile kraft kağıdı ile kaplanır.

Uygun fiyatlı Sıfır ve ikinci el inşaat kalıp melzemesi

Edin Mert Kerestecilik olarak siz müşterilerimize uygun fiyatlı inşaatlarda beton kalıplama amacıyla kullanılan plywood ve kereste alma imkanı veriyoruz.

Plywood kontrplak kullanımında dikkat edilecek noktalar

İnşaat sektöründe beton kalıbında kullanılan Plywood’un montajı sırasında dikkat edilecek olan en önemli husus gereksiz çivi çakımı ve delik açılmasından kaçınılması gerektiği hususudur. Eğer bunlara dikkat edilirse sıfır ve ikinci el inşaat kalıp malzemelerinin uzun süre kullanılabilmesi mümkün olur.

Bir yanıt yazın