Plywood

Riga Plywood Fiyatları

Riga Plywood Riga Plywood’u Edin Mert Kereste olarak sizler için satışa sunuyoruz. Sektörde uzun yıllar kalitesiyle öne çıkan firmamız Riga Plywood markasını siz değerli müşterilerimiz için kaliteli bir şekilde pazarlamaktadır. Plywood ne demektir? Kelime kökeni olarak İngilizce kaynaklı bir kelime olan Plywood’un anlamı hemen hemen herkesin aşina olduğu ‘kontrplak' sözcüğü ile bilinmektedir. Plywood'u benzer ürünlerden ayıran en büyük yanı üstün bir dayanıklılığa sahip olmasıdır.

Yapı malzemesi plywood kullanılan ağaç cinsine ve türüne göre çeşitlilik gösterir. Riga Plywood, en kaliteli ağaçlardan biri olarak bilinen huş ağacından üretilmektedir. Plywood üretiminde lider ülkelerden biri olarak bilinen Rusya’da üretilen Riga Plywood’un üretiminde kullanılan huş ağaçları tomruklar halinde fabrikaya nakledildikten sonra büyük keskin bıçakları olan bir makinede önce kabukları ayrılır ardından ince tabakalar halinde tomruk bitene kadar dıştan merkeze doğru kesilir. Daha sonra ince tabakalar haline gelen ince zar bışaklar vasıtasıyla çeşitli ölçülerde kesilip birbirine paralel olacak şekilde üst üste çeşitli saylarda birleştirilir. Aradından büyük bir pres makinesinde yüksek basınç ve nem altında sıkıştırılır ve ağacın nemi atılır. Son aşamada reçine ile dış filmi özel bir kağıtla kaplanır. Riga Plywood kontrplaklar huş ağacından üretildiği için her iki tarafı da fenol ve Uv dirençli filmlerle kaplanır.

Fenol (OH- molekülünün bağlanmasıyla meydana gelen kimyasal bir bileşik) film, fenol reçinesi ile emprenye (Üretimde kullanılan ahşaba farklı yöntemlerle çeşitli kimyasal maddeleri yedirme işlemi) bazik(kimyasal bileşik) bir kağıttan oluşur. Mor ötesi güneş ışınlarına dirençli film, amino reçineler içeren özel bir termoset (ısı verildiğinde sertleşen ve bu durumunu sonsuza dek koruyan plastik türü) kaplı film yüksek dayanıklılık sağlamaktadır.

Yüzeyi parlak ve pürüzsüz aynı zamanda dayanıklı bir özelliğe sahiptir. İçeriğindeki kimyasallar nedeniyle Su ve buhara karşı dayanıklıdır. Taber (aşınma) testi (EN 438-2) göre aşınma direnci yüzey filmine göre değişmektedir. Riga Plywood; nemin emilmesine karşı kenarları akrilik boya kaplıdır. Üretim aşamasında isteğe bağlı olarak renkli ve su geçirmez boyalar kullanılmaktadır.

Riga Plywood huş kontrplağı; EN 314/3 standartlarını karşılayan, nem ve hava koşullarına dayanıklı reçine ile kaplanmıştır.

Orijini: Rusya Federasyonu
Kullanılan ağaç: Huş ağacı
En ve boy oranı 1250*2500
Kullanılan tutkal cinsi: WBP (Water Boiled Proof) suya dayanıklı
Yezey film yoğunluğu: Koyu Kahverengi Fenolik Film, 120 gr/m²
Ürünün yoğunluğu: 690 – 700 kg/m³
Ortalama kullanım süresi: 40 – 45 Kalıp
Ürün kalınlığı: 18 mm – 21 mm
Toplam katman sayısı: 13 Katman – 15 Katman
Palet içi adet sayısı: 27 Plaka – 23 Plaka

Kelime kökeni olarak ‘Betula’ latince bir kelimedir. Türkçesi huş ağacı olarak bilinir. Genellikle kuzey ve ılıman bölgelerinde hayat bulur. İnce beyaz bir kabuğa sahiptir. Avrupa, Kafkasya, Kuzey Irak, Doğu Anadolu, Sibirya ve İran huş ağacının doğal olarak yetişip kök saldığı yerlerdir. Ülkemizde Kuzeydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’da yaygın olarak bulunur. Huş ağacının yaprakları ve kabukları bile büyük bir sektör oluşmakta ve şifa için kullanılmaktadır. Huş ağacı genellikle 20-30 metre boylarına gelebilmektedir. İnce kabuğu kar beyazı bir görüntüye neden olur.

Riga Plywood, kalitesi ve fiyatı ile öne çıkan bir üründür. Riga Plywood marka kontrplaklar Edin Mert güvencesi ile satılmaktadır. Bir ürünün ekonomik olarak değerini belirleyen kalite ve fiyat performansı Riga Plywood’da en yüksek düzeydedir. Riga Plywood’u sizler için en hızlı şekilde kargolayıp güvenle teslim etmekteyiz.

Riga Plywood, iskelelerde, zemin döşeme ve kaplamasında, inşaat kalıbı olarak, TIR dorsesi yapımında, sandalye ve masa üretiminde, kapı ve raf yapımında, konteyner zeminlerinde, ofis mobilyası üretiminde, tren vagonu yapımında, hayvan taşınan araçların döşemesinde, otobüs döşemesi olarak, gemi yapımında, paketleme sektöründe yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Özellikle pratik bir kullanıma ve hijyenik bir özelliğe sahip olduğu için; oyuncak yapımında, oyun salonlarında dekor için, müzik kolonları üretiminde, trafik işaretleri yapımında, müzik aletleri yapımında, bahçe kulübesi inşaatında, konser ve sahne dizaynında, tırmanma platformları, mutfak tezgahları yapımında ve tekstil sektöründe tezgah yapımında kullanılmaktadır. Riga Plywood markasını Edin Mert mobilya olarak siz değerli müşterilerimiz için uygun fiyata satışa sunuyoruz. Siz değerli müşterilerimizden gelen bütün siparişleri özenli bir şekilde kargolayıp siz değerli müşterilerimize özenli bir şekilde ulaştırıyoruz.

iletişim formu

HIZLI TEKLİF AL