İnşaat Kalıp Malzemesi – Uygun Fiyatlı – Toptan Satış

İnşaat sektörünün olmazsa olmazlarından biri kalıp sistemidiri. Bir binanın yapımında kalıp işçiliği ne kadar düzgün olursa yapının taşıyıcılığı ve dayanımı yüksek seviyelerde kalitelidir. Sırf bu sebepten dolayı kalıplar teknik bilgisi olan kişilerce projelendirilip teknik bir ekiple profesyonelce uygulanmalıdır.

Kalıplar kullanım alanlarına ve faaliyetlerine göre çeşitli özelliklerde ve değişiklik gösteren son derece geniş ve güvenli sistemler olarak bilinmektedir.

İnşaalarda kullanılan kalıp sistemlerinin en önemli görevlerinden birisi de betonarme elemanlara gerekli boyut ve şekli vermesidir. Kalıplar taze beton ağırlıklarını, taze beton basınçlarını ve beton dökümü sırasında ortaya çıkan ilave yükleri taşımaktadır.

Güvenli ve sağlam beton kalıp

Bunun yanında beton dökümü sırasında ortaya çıkabilecek darbe ve titreşim etkilerine dayanabilecek mukavemete sahip olmalıdır. Edin Mert Kerestecilik olarak sizlere sunduğumuz kalıp sistemleriyle son derece güvenli bir şekilde çalışabilirsiniz.

İnşaat kalıp sistemleri elemanları belirli bir standartta fabrikasyon olarak üretilip şantiyede bir iş programına göre uygulanır. İnşaat beton teknolojilerindeki gelişmeler sonucu yapı elemanları daha narin ve detaylı olabilmektedir.

Böyle durumlarda da işlenmiş birim betonda kalıp maliyetlerinin payı yükselmektedir. Ancak endişelenmenize gerek yok sunduğumuz kalite standartları ve üst düzey fiyat avantajlarıyla sizin yanınızdayız. İnşaat kalıp sistemleri fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için satış temsilcilerimizden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Kalıp sistemleri nasıl oluşur?

Günümüzde teknolojinin ilerlediği ve üretimin arttığı bu yıllarda, geleneksel kalıplama yerine yeni ve teknolojik kalıplama sistemleri tercih edilir.

Yeni ve teknolojik kalıp bistemleri tüneller, barajlar, köprüler, çok katlı binalar, yüksek istinat duvarları, silolar ve ufak yapılar gibi yapıların inşaasında tercih edilir. Edin Mert Kerestecilik tarafından satılan kalıp sistemlerimiz, inşaat sürelerinde büyük bir zaman tasarrufu elde etmenize imkan sağlayacaktır.

Kalıp sistemleri

Tek Taraflı Kalıp, Tırmanır Kalıp, Ahşap Kirişli Dairesel Kalıp, Çelik Perde Kolon Kalıpları, Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıp sistemleri olarak çeşitlendirilebilir.

Toptan fiyatına beton kalıplar

Yüksek teknoloji kullanılan kalıplar istenilen ölçülere göre hazırlanması ve ayarlanması basittir, defalarca kere kullanabileceğiniz mükemmel sonuçlar alacağınız bir teknoloji harikasıdır. Basit bir şekilde arzu edilen ölçülere göre ayarlanabilen bu kolon kalıplarıyla malzeme israfını engellerken, hem zaman tasarrufu hem de para tasarrufu sağlanmaktadır.

Son teknolojiyle hazırlanan kalıp sistemleri  ile Edin Mert Kerestecilik olarak sizlerin yayınında yer alıyoruz. Toptan fiyatına beton kalıp sistemlerini siz değerli müşterilerimiz için depolarımızda hazır tutuyoruz.

Plywood inşaat ve iskele kalıpları

İnşaat sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olan Plywood kontrplak Çam, kavak, huş ve tropikal ağaçların tomruklarının soyularak makinelerde incecik kesilen papellerin (yapraklar) çok yüksek derecelerde basınç ve ısı altında tutkallanıp preslenerek iki taraflı olarak fenolik film kaplanarak elde edilir. Plywood ölçüleri üretim aşamasına göre değişiklik göstermektedir.  Yaygın olarak bilinen standart ölçüler; 18mm, 21mmdir. İnşaatlar için beton kalıp çakımında kullanılan Plywood, filmli kontrplak ve film kaplı beton kalıp kontrplak olarak da bilinir. Plywood, üretimi için kullanılan tutkalın cinsi genel olarak WBP (marin) olarak bilinir bu tutkal suya ve neme karşı yüksek direnç göstermektedir. Plywood’un ön ve arka yüzeyleri çoğunlukla Finlandiyada üretilen fenolik bir reçine ile kraft kağıdı ile kaplanır. Plywood hafif olmasına karşın son derece mukavemeti yüksek olan bir kontrplak türü olduğu için inşaat sektöründe kalıplamada vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

Uygun fiyatlı inşaat kalıp melzemesi

Edin Mert Kerestecilik olarak sizlere uygun fiyatlı inşaatlarda beton kalıplama amacıyla kullanılan plywood ve kereste sunuyoruz. Yüksek dayanıklılık gösteren plywoodlar defalarca kullanılabilen bir özelliğe sahip olduğu için ekonomik açıdan sizi de rahatlacaktır.

Plywood kontrplak kullanımında dikkat edilecek noktalar

Öncelikle verimli bir uygulama için kontrplağın cinsi o iş için özenle belirlenmelidir.

İnşaat sektöründe beton kalıbında kullanılan Plywood’un montajı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ürünü monte ederken uygun bir şekilde çivi ve matkap delikleri açılmalı ve sökerken de aynı derecede dikkatli olunmalıdır. Bunun yanı sıra matkap ve çivi uygulaması sonrası açılan deliklerin boya ile kapatılması ürünün mümkün olan en fazla şekilde kullanılmasını destekler. Diğer taraftan kontrplakların nakliye süreci büyük bir özenle yapılmalıdır. Plywood nakliyesi sırasında  kontrplaklar arasına taş vaya benzeri maddelerin girmediği kontrol edilmeli sonrasında nakliyesi gerçekleştirilmelidir.

Edin Mert Kerestecilik olarak sizlere hem kaliteli beton kalıp malzemesi olan kaliteli plywoodları sunarken diğer taraftandan da yine kalıplamada kullanılacak keresteleri uygun fiyata teslim ediyoruz.

Bir yanıt yazın