Plywood

Çam Kontrplak Fiyatları

İğne biçiminde sert ve kalın yaprakları sayesinde dört mevsim dökülmeler ve kendilerini korurlar. Pinus adıyla da bilinen çam ağacı, çamgiller familyasına ait kozalaklı bir ağaç çeşididir. Günümüzde yüz çeşit çam ağacı türü bulunmaktadır. Ülkemizde sıklıkla sarıçam görülmektedir. Genellikle karadeniz bölgelerinde bulunmaktadır. Yeşilliğini hiç kaybetmeyen bu ağaçlar genel olarak tropik ve dağlık bölgelerde bulunmaktadır. Çam ağacının gövdesinde bulunan kabuklar, A ve C vitamini açısından oldukça zengindir. Bu cins ağaçta odunsu şeklinde kozalaklar yetişmektedir.Binalarda kapı,pencere, doğrama, köprü inşaatı, uçak ve gemi güverte döşemeleri , ağaç malzemenin kullanılabileceği her yerde değerlendirilebilir. İç-dış cephe kaplamalarında (lambri, döşeme), kaplamacılıkta, kontrplak, oymacılıkta, tornacılıkta, tel direği, maden direği, su içi inşaatlarda ve travers olarak kullanılabilir.Diri odunu , sarımsı ile kırmızımsı beyaz renkte, öz odunu kırmızımsı sarı, kahverengimsi kırmızı olup giderek koyulaşır. Çok hızlı ve iyi bir şekilde kurutulabilir. Kolay işlenir, iyi tutkallanır , elastikiyeti iyi, boyanabilir, cilalanabilir, tornalanabilir, soyulabilir, iyi çivi tutar ve renk verilebilir.

En : 1220 mm - 1250 mm Boy : 2440 mm - 2500 mm Kalınlık : 10 mm - 30 mm

Binalarda
Kapı
Pencere
Doğrama
Köprü inşaatı
Uçak ve Gemi güverte döşemeleri
Ağaç malzemenin kullanılabileceği her yerde değerlendirilebilir.
İç-dış cephe kaplamalarında (lambri, döşeme), kaplamacılıkta, kontrplak, oymacılıkta, tornacılıkta, tel direği, maden direği, su içi inşaatlarda ve travers olarak kullanılabilir.

Çok hızlı ve iyi bir şekilde kurutulabilir. Kolay işlenir İyi tutkallanır Elastikiyeti iyi Boyanabilir Cilalanabilir Tornalanabilir Soyulabilir İyi çivi tutar ve renk verilebilir.

Yüzey Kalitesi : B / C - C / C
Ürün Yoğunluğu : Çam 550 - 570 kg
Tutkal Cinsi : Üre Formaldehit - Melamin Formaldehit - Fenol formaldehit

iletişim formu

HIZLI TEKLİF AL